» » Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами
  • Дата: 1-06-2020, 13:20
1-06-2020, 13:20

Зміни у суспільстві потребують адаптації освітнього середовища та освітнього процесу до потреб кожної людини. В Дубровицькійзагальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, забезпечено їх безперешкодним доступом до всіх приміщень школи.

Для забезпечення максимально зручного для всіх учасників освітнього процесу середовища навчальні корпуси №1, №2 облаштовано вхідними пандусами.

Особливі освітні потреби (ООП) мають діти, навчання яких потребує додаткових ресурсів (персонал, засоби навчання, фінанси). Групи учнів з ООП:

-особливості психофізичного розвитку;

-діти, які випереджають однолітків в опануванні навчальних програм;

-діти, які потребують соціальної адаптації.

Наявність таких дітей у класі потребує від учителя застосування освітніх технологій і методик, які максимально враховують особливості дітей з ООП та допоможуть їм безболісно влитися у дитячий колектив.

Відповідно до заяв батьків та висновків інклюзивно-ресурсного центру у Дубровицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з 02.09.2019 р. організовано інклюзивне навчання на базі 1-А та 4-А класів, в яких навчаються діти з ООП та введено дві посади асистентів вчителя. Спочатку року інклюзивною формою навчання було охоплено 4 дітей, створено команди супроводу із працівників, які безпосередньо працюють з цими дітьми. Впродовж року звернулося ще двоє батьків із письмовими заявами та висновками ІРЦ. Усі запити враховано та вжито ряд заходів відповідно до потреб та фінансових призначень на поточний навчальний рік. На базі нашого закладу організовано індивідуальні та індивідуально-групові корекційно-розвиткові заняття для дітей з ООП (на тиждень 5 год - І семестр; 3 год - ІІ семестр). Корекційно-розвиткові заняття проводяться відповідно до складеного графіка працівниками нашого закладу: корекція мовлення – логопед Мазур А.А., корекція розвитку – практичний психолог Буткевич Я.І., лікувальна фізкультура – вчитель фізкультури Грицюк М.М. Асистенти вчителів Белаш М.А., Малишевська Т.А. пройшли курси підвищення кваліфікації при РОІППО в 2019 р.

Заклад співпрацює з Інклюзивно-ресурсним центром міста Дубровиця, де можуть отримати консультації педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні.

Результати роботи з кожною дитиною з ООП – успіхи, проблеми, обмін досвідом двічі обговорено на засіданнях команди супроводу (вересень 2019, січень 2020) під керівництвом заступника директора з НВР Бордакової О.В.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення, враховано використання кольорів, розташування меблів і обладнання відповідно до санітарних вимог. У закладі дотримується тепловий режим. Працює харчоблок. Забезпечується регулярність вологого прибирання, використання всіх видів провітрювання.

Шкільна та пришкільна території підтримуються в належному стані.