» Про дії учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення у воєнний час
Інформація до новини
  • Переглядів: 66
  • Дата: 5-09-2022, 10:44
5-09-2022, 10:44

Про дії учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення у воєнний час

І. Щоб почути сигнал «Повітряна тривога» необхідно встановити на телефоні застосунок "Повітряна тривога" , що надсилає максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривоги системи цивільної оборони навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона.

ІІ. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи на робочому місці:

1. Виконати заходи, передбачені на цей випадок Порядком реагування з цивільного захисту та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, діяти за вказівками керівництва.

2. Вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію.

3. Швидко, без паніки пройти до захисної споруди (підвальне приміщення, найпростіше укриття) зайняти місце та очікувати закінчення сигналу.

ІІІ. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени), перебуваючи вдома

1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги.

2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.

3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

ІV. Якщо почули сигнал оповіщення (сирени) під час занять у закладі освіти

1.Учасники освітнього процесу мають бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд та правилами поведінки під час евакуації й в укритті.

2.Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу освіти, які передбачені на випадок сигналу повітряної тривоги.

3.Заклад освіти заздалегідь розміщує всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.

4.Керівник має визначити відповідальну особу з-поміж працівників закладу освіти, яка супроводжуватиме учасників освітнього процесу під час евакуації та в захисній споруді.

5.Керівник заздалегідь встановлює відповідальних осіб, які після евакуації перевіряють заклад на присутність учнів за межами захисної споруди.

V. Як діяти педагогам під час повітряної тривоги

1. Миттєво сповістити учнів учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.

2. Якщо діти навчаються в найпростіших укриттях (2-4-ті класи), то всі лишаються на своїх місцях, виходити з приміщення під час сигналу категорично забороняється.

3. Якщо діти навчаються у закладі ДНЗ (1 клас), то потрібно негайно двома колонами переміститися в захисну споруду та перебувати там до закінчення сигналу.

4. Якщо сигнал лунає під час дистанційного уроку, то урок припиняється, учасники розміщуються в безпечному місці.

5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

6. Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.

7. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.

8. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

9. Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

10. Вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації згідно п. 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту(Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579).

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

·відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;

·відбулося затоплення споруди;

·сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;

·було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітря є якісь небезпечні речовини.

VІ. Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початкомробочого дня.

1. Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу, де є укриття, то працівник переміщується до укриття. Але варто враховувати розташування закладу освіти, у деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини.

2. Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.

VІІ. Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із закладу освіти

1. Визначити безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку та укриття, які знаходяться у цьому напрямку.

2. Якщо немає можливості швидко дійти до школи або дому під час сигналу повітряної тривоги, то треба переміститися до найближчого укриття і перебувати всередині укриття, а не біля його входу.

3. Не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, дотримуватися правил мінної безпеки.

4. Повідомити про місце перебування рідним, знайомим.

VІІІ. Дії учасників освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу:

· негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування);

· якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце;

· якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.

 


 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

Хмара тегів

^