» На засіданні літературно-мистецького об’єднання «Журавлина»
  • Дата: 10-03-2017, 05:12
10-03-2017, 05:12

На засіданні літературно-мистецького об’єднання «Журавлина»

Традиція вшановувати пам’ять Тараса Шевченка на Дубровиччині має давню історію. На початку березня по всіх бібліотеках проходять Шевченківські дні. Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря», який байдужим не залишає нікого.

У 2017 році відзначаємо 203 річницю з дня народження великого українського поета і Шевченківські дні відзначаються 9 і 10 березня на роковини народження і дня смерті поета. 10 березня 2017 року відбулася зустріч в центральній районній бібліотеці із засідання літературно-мистецького об’єднання «Журавлина», на яку були запрошені аматори пера учні місцевих шкіл, наділені особливим поетичним даром, працівники закладів культури, шанувальники поетичного слова, мистецька громадськість та засоби масової інформації.

На честь Шевченківських днів відбулася художньо-поетична акція «Шевченко і час», де учасники зустрічі доторкнулись душею до поетичного слова. Поети Дубровиччини читали власні твори, присвячені Великому Кобзарю та сьогоденню: Віра Єфимець. Тетяна Васькевич,Тамара Красновська, Анатолій Щур, Алла Кот, Тамара Леоновець, Іван Кушнір, а Тетяна Ковальчук продекламувала поему Шевченка «Катерина». Продовження ідей Шевченка в творчості сучасної молоді знаходить своє втілення. Людмила Берестень запросила поетів-початківців навчальних закладів району. Вперше на засіданні літературно-мистецького об’єднання «Журавлина» представила своє літературне напрацювання Стасько Наталія, ученицю 8 – А класу Дубровицької ЗОШ I –III ст. №1 (вірші «Дитинство», «Моїм батькам» .

Юні таланти більшість творів присвятили сьогоденню та воїнам АТО.

Саме в ці дні була вручена районна літературна премія ім. П.Х.Красюка, за участь у літературному конкурсі на краще написання прозових та поетичних творів, за фінансової підтримки депутата Верховної Ради України Василя Яніцького, яку отримали Надія Михайлівна Свищевська за збірку «За тебе рідна, Україно» та Іван Миколайович Єрмійчук за книгу «Біблійні оповіді», премію вручила голова журі, начальник відділу культури і туризму Дубровицької РДА Наталія Мозоль.

Бібліотекар МШВ № 1 Дубровицького КЗ ЦСПШБ Пляшко Валентина Оверківна.

На засіданні літературно-мистецького об’єднання «Журавлина»