Інформація до новини
  • Переглядів: 480
  • Дата: 10-05-2019, 13:31
10-05-2019, 13:31

ЗНО БЕЗ СТРЕСУ для батьків

ЗНО БЕЗ СТРЕСУ для батьків

 

Не секрет, що для багатьох батьків процес складання іспитів - це дуже важлива і стресова подія. Часом навіть виражена інтенсивніше, ніж у самої дитини. Дорослим необхідно навчитися справлятися зі своєю тривогою і перестати транслювати її у сімейне поле.

 

Мотивація і активний відпочинок

·Спробувати мотивувати дитину яким-небудь заохоченням за успішну здачу. Це може бути і новий гаджет або подорож на відпочинок. Тут дуже важливо зрозуміти про те, що яким би не було заохочення - воно повинно бути бажанням самої дитини. Ні в якому разі не нав'язане батьками. Наприклад, якщо син цікавиться футболом - самим вивчити історію команди, читати спортивні новини. Надалі це допоможе зближенню і буде легше зрозуміти, що важливо і цінно дитині.

·Під час підготовки до іспитів дуже корисний активний відпочинок. Спробуйте організувати своїй дитині похід на природу. Він може покликати з собою друзів, весело провести час, знизити рівень тривожності і відновити сили.

·Якщо ваша дитина вже уявляє собі, ким хоче стати в майбутньому, спробуйте організувати йому «день відкритих дверей». Наприклад, якщо дитина хоче в майбутньому працювати програмістом – відвідайте разом IT-компанію. Поспілкуйтеся із людьми, успішними в цій професії. Усе це буде сприяти формуванню додаткової мотивації до підготовки до тестування.

 

Дружити і не повчати

·Обов'язково хваліть свою дитину і доносьте до нього, що навіть у разі отримання поганого балу або нездачі - любити менше ви його від цього не станете.

·Ні в якому разі не варто намагатися навчити свою дитину тому, що з висоти ваших прожитих років видається вірним і непорушний. Усі ці «потрібно добре вчитися», «старайся більше», «думай про майбутнє». Підлітковий вік характерний високим рівнем протиріч, бажанням усе зробити наперекір дорослим. Чим більше ви будете проявляти напору і тиску - тим вище ризик протидії. Звичайно, це не означає, що батькам потрібно взагалі мовчати і займати позицію спостерігача. Тут, скоріше, важлива сама модель подачі інформації. Попробуйте сказати дитині про те, що хвилюєтеся за нього, що теж переживаєте, що для вас це важливо.

·Використовуйте для цього спосіб «Я- висловлювання». Звучить він приблизно так: «Коли ти не готуєшся до тестування, я хвилююся, тому що ти для мене важливий». У першій частині послання ви просто констатуєте факт поведінки дитини, не даючи йому позитивний або негативний окрас. У другій - повідомляєте про свої почуття у зв’язку з цим.

 

Підводячи підсумок, батькам у такій ситуації слід займати певну середню позицію. З одного боку не тиснути на дитину, а з іншого - бути готовими прийти на допомогу в разі виникнення труднощів.

 

ЗНО БЕЗ СТРЕСУ для батьківскачать dle 10.5фильмы бесплатно

Хмара тегів

^