» Не забудь героїв триста!
  • Дата: 30-01-2017, 16:49
30-01-2017, 16:49

Не забудь героїв триста!

29 січня 2017 року українська громадськість відзначає день памяті героїв Крут. Бій відбувся на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежності України у 1917- 1920 роках. Особливістю бою під Крутами є те , що в ньому на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну.

Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, та сьогодні, відстоює інтереси українців, інтереси державності, соборності та свободи.

27 січня в читальній залі центральної районнох бібліотеки відбулася година пам'яті «Стогнали Крути і молився вітер», приурочена Дню пам'яті героїв Крут… Адже ці триста хлопців і є перші «кіборги» перші ластівки боротьби за Незалежну Україную. Поет Павло Тичина писвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти». Довгий час наш український народ страждав у ярмі неволі, довгі роки боровся за свою незалежність проти монголо-татар, поля­ків, російських військ.

Наша історія не пере­стає кровоточити, як рани тих трьохсот юнаків, які в січні 1918 року піднялися на захист не­залежної Української держави, протиставивши до зубів озброєним московсько-більшовицьким військам свої гарячі серця, як рани наших укра­їнських солдатів, які сьогодні(в 2014-2016 ро­ках )змушені боронити волю рідної держави від російських військ і терористів. 99 років відділять нас від подій 29 січня 1918 року. Та вони живуть в душі укра­їнського народу, ятрять його серце, надихають наших сучасних воїнів на славні подвиги на честь Батьківщини.То ж давайте зазирнемо в ті дні, відкриємо ще одну сторінку нашої історії, усвідомимо суть трагедії, ім’я якої Крути. Саме з такими словами до присутніх звернулися ведучі Ірина Потер та Сергій Кот. В заході взяли участь також користувачі бібліотеки учні 8-9 класів ЗОШ №1 м.Дубровиці: Воробей Тетяна, Гаврилюк Ліна, Остапова Вікторія, Стасько Наталія та Телехан Андрій, а також були присутні учні 8 – А класу (класовод Лясковець Лариса Олександрівна). Увазі присутніх були представлені відеоролики про подіїї тих часів «Ніколи не забудь» та « 98 річниця памяті героїв Крут» а також документальні підтвердження та спогади учасників тих часів в слайд-презентації «Ніколи більше». На превеликий жаль, трагічні сторінки історії повторюються. І сьогодні, як і майже сто років тому, тисячі нових героїв жертвують собою заради України. Саме у цей день почався наступ ворога на дебальцевому напрямку. Згадали на заході і про трагедію Іловайського котла, а також вшанували нашого загиблого земляка Ващишина Олега і всіх бійців АТО, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України . Українці повинні пам’ятати про ці трагедії, аби вони не повторювалися у майбутньому знову і знову. Нашу Батьківщину, нашу Україну зламати не можна. Як птах фенікс, вона відро­джується із попелу, стає міцнішою, сильнішою. Один із політичних аналітиків при ООН сказав: «Після закінчення війни Україна отримає силь­ну армію, патріотизм на високому рівні, згур­товану націю, а Росія лише безіменні могили».

Не забудь героїв триста!