» Толерантність врятує світ
16-11-2016, 17:00

Толерантність врятує світ

16 листопада - День толерантності

16 листопада відзначаємо досить незвичайне, але дуже важливе для людства свято -Міжнародний день терпимості.Це відбувається у зв'язку з тим, що 16 листопада 1995 року організація ЮНЕСКО затвердила офіційний текст Декларації принципів терпимості, тому члени ООН вирішили заснувати це свято. Міжнародний день терпимості нагадує усім нам про те, що насильство, тероризм, етнічне та релігійне переслідування — це явища, яким не має бути місця у XXI столітті. Широкомасш­табний геноцид повинен змусити кожну людину замислитися над своїми особистими вчинками, оскільки терпимість, потрібно про­являти не лише на рівні держав чи націй, але й на рівні спілкування поміж близькими людьми. Терпимість можна назвати цін­ним даром, даним нам Богом. Отримав його кожен, але не кожен здатен бути настільки сильним, щоб скористатися ним.

Наша школа також щорічно відзначає Міжнародний День Толерантності. Саме цього дня учні початкових класів мали змогу переглянути мультфільм «Добро пожаловать!» за мотивами казки Доктора Сьюза. Мультфільм розповідає про толерантного Лося та засуджує нахабність лісових жителів, яких провчає природня властивість тварини –скидання ріг.

Дуже цікаво пройшов конкурс «Найкраще селфі з учителями», активними були учні 11 класу, які й отримали перемогу.

Було проведено конкурс для учнів 5-11 класів на найкращу «Емблему толерантності», де перемогли учні 5-го класу. Протягом дня діти брали участь у акції «Обійму безкоштовно».

Лідерами учнівського самоврядування було проведено бліц-опитування «Чи живе в моїй школі толерантність?…». Відповіді були цікавими і несподіваними. В результаті опитування з’ясувалось, що більшість учнів школи вважають себе та учителів толерантними, що дає змогу їм вільно спілкуватися на уроках і позаурочний час.

Також була організована робота «Скринька побажань». Учні мали змогу висловити побажання або слова подяки улюбленим учителям школи. Більшість дітей щиро дякували педагогам за гарні знання і людяність.

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від незгод,

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний Всесвіт побудуй!