» Історія моєї школи – перлина історії мого народу
  • Дата: 28-02-2019, 16:59
28-02-2019, 16:59

Історія моєї школи – перлина історії мого народу

Вчителі предметів суспільно-гуманітарного циклу Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 велику увагу приділяють вивченню історії рідного краю, використовуючи краєзнавчі матеріали у щоденній практичній діяльності.

Уже не один рік вчитель історії Бандура Тетяна Миколаївна досліджує архівні документи ДАРО та ЦДІАК України, залучаючи до цієї діяльності учнів-старшокласників. Під її керівництвом у школі працюють юні екскурсоводи-краєзнавці, зібрано та оформлено матеріали для музейної експозиції «Історія рідної школи» з нагоди святкування 140-річного ювілею з дня заснування закладу, підготовлено лауреата ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» в рамках Євразійського Європейського Конгресу – Гаврилюк Ліну. Старшокласники школи брали участь у проекті «Історія моєї громади» Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба».

Тетяна Миколаївна – переможець Х (І місце) і ХІ (ІІ місце) Міжнародних конкурсів, які проводить Український інститут вивчення історії Голокосту «ТКУМА», учасник освітніх історичних проектів, літніх шкіл, міжнародних та регіональних семінарів (екскурсія «Єврейська община Дубровиці та її трагедія» в рамках регіонального семінару-практикуму для бібліотечних працівників Рівненської області).

Педагог вважає доцільним залучати до пошукової роботи учнів уже з 8 класу з метою набуття ними навичок роботи з першоджерелами.

Результатом такої роботи стали досягнення Гаврилюк Ліни, учениці 10 класу у пошуковій діяльності та вивченні краєзнавчого матеріалу впродовж останніх трьох років:

травень 2017 р. – учениця стала лауреатом ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» в рамках Євразійського Європейського Конгресу (Посольство Держави Ізраїль в Україні, Український центр вивчення історії Голокосту);

вересень - грудень 2017 р. - активна участь у підготовці експозиції матеріалів про історію Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 з нагоди її 140-річного ювілею;

травень 2018 р. – учасник проекту Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба», підготовка матеріалів про історію своєї громади;

вересень – лютий 2019 р. – написання та захист наукової роботи у МАН «Система початкової освіти на землях Волинського Полісся (ХVІІ – ХІХ ст.)», секція «Історія України».

Дирекція Дубровицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 висловлює вдячність кандидату історичних наук,доцент кафедри суспільно-гуманітарної освіти РОІППОВіталіні Романівні Данильчук за наукове керівництво і методичний супровід при підготовці дослідницької роботи учениці 10 класу Ліни Гаврилюк, яка отримала за підсумками журі:

І місце – районний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН;

ІІ місце – обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН в Рівненській області.

Щиро вдячні юному історику та її мудрим наставникам за проведену роботу та бажаємо нових досягнень і творчих злетів!

Історія моєї школи – перлина історії мого народу