» Флешмоб до Дня Вишиванки
  • Дата: 17-05-2018, 15:40
17-05-2018, 15:40

Флешмоб до Дня Вишиванки

Людина i праця, людина i пiсня, людина i витвiр мистецтва - це все вiчне, безсмертне, щось своєрiдне i глибоко вражаюче. Наш український народ працьовитий, щедрий на таланти, здiбний, обдарований. Якщо працювати - то до сьомого поту, якщо спiвати - то дзвiнко, розложисто, якщо творити щось – то неповторно, захоплююче.

Одному з видів українського народного мистецтва – вишивці був присвячений  флеш-моб.

Дійство відбувалося на подвір’ї школи. Лунала музика, школярі у вишиванках розмістилися на зображеній карті України. У центрі учні 1-го класу тримали вишиті  рушники у вигляді серця. Колетивно заспівали Гімн України. Звучала патріотична пісня від Бовгири Мирослави учениці 11-го  класу. На завершення флешмобу всі обєдналися  та зробили загальне фото у вишивках.

День вишиванки - це чудове свято не має певної фіксованої дати, його відзначають щорічно у третій четвер травня.Цього року свято випало на 17 травня.

Воно є досить молодим, оскільки з’явилося відносно недавно – в 2006 році. Його засновником прийнято вважати студентку Чернівецького національного університету Лесю Воронюк. Саме ця дівчина започаткувала торжество, яке швидко завоювало любов багатьох українців та українок.

Всеукраїнський день вишиванки – чудовий привід вийти на вулицю в етнічному одязі та відчути народну єдність, долучившись до безсмертних традицій наших предків. Саме тому весь педагогічний та учнівський колективи школи долучилися до Акції "Одягни вишиванку".

Народе мій, краяни і краянки!

Плекаймо паросток зелений навесні,

Нехай цвітуть – не вицвітають вишиванки,

І стоголосо лине пісня по землі.

Україно, вдягни вишиванку,

Пригадай, як колись було.

Її гордо носило місто,

І пишалося кожне село.

Україно, носи вишиванку,

В будні і свята носи.